Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki Kraków kupisz na https://sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Zazwyczaj używa się ich w przypadku wylewania ścian z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, aby właściwie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też w czasie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie prześwitów na okna, bramy oraz drzwi. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się współczesne szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je nabyć.

Z jakich materiałów wytworzone są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z mocnych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ ewentualnie drewnianych desek, którą można użytkować powtórnie po rozmontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większa część wykonawców oraz inwestorów decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do błyskawicznego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się z metalu, drewna lub sklejki, jak również łączyć w sobie 2 albo 3 materiały. Z reguły jednak korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a całą konstrukcję scalają łączniki, narożniki, belki i głowice ze stalowe bądź aluminiowe.

Wynajęcie szalunków – nie musisz ich nabywać?

Podmioty często zajmujące się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających postawić pojedynczy obiekt oraz ekip, które świadczą odmienne usługi. Zakup wszystkich elementów niezbędnych do skonstruowania szalunku byłby całkiem nieopłacalny . Znacznie mądrzejszym rozwiązaniem jest wynajem szalunków.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]