Czy rękawice na motor są niezbędne kierowcy?

Zamów rękawice na motor.

Kupno rękawic na motor stanowi zwykle najmniejszy wydatek na liście zakupów motocyklisty kompletującego swoją odzież, jednakże ich właściwy wybór jest nadzwyczaj ważny. Wielu znawców uważa, iż są one wręcz kluczowym – obok, rzecz jasna, kasku – elementem motocyklowego ekwipunku. Podczas wypadku ludzie bezwiednie podpierają się dłońmi, dlatego to one absorbują większość energii uderzenia. Rękawice na motor muszą więc chronić dłonie, ale równocześnie powinny umożliwić im optymalną swobodę ruchu w trakcie jazdy. Ich dobór nie jest więc prostą kwestią. Na co wypada zwrócić uwagę przy ich kupnie? Jak dobrać typ, który będzie stosowny do panujących w danej chwili warunków?

Typy rękawic na motor – miejskie, enduro, sportowe

Poszukując rękawic na motor, warto pomyśleć uprzednio o tym, w jakich okolicznościach będziemy ich używali. Jest kilka typów rękawic motocyklowych. Rękawice sportowe przystosowane są przede wszystkim do potrzeb kierowców lubiących agresywną jazdę. Jeżeli jednak preferujemy spokojniejszy styl jazdy, warto kupić rękawice miejskie albo turystyczne (te drugie są uszyte w ten sposób, by zapewnić maksymalny komfort w czasie długich tras). Motocykliści wybierający off-road, powinni natomiast zdecydować się na rękawice crossowe, które przeznaczone są do stosunkowo wolnej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie powinny być używane do jazdy po asfalcie. Dodatkowo zupełnie osobny typ rękawic stanowią rękawice przeciwdeszczowe, które gwarantują komfort i ochronę dłoni w trudnych warunkach atmosferycznych.

Rękawice motocyklowe – kevlar, skóra oraz inne solidne materiały

Przy wyborze rękawic na motor trzeba obligatoryjnie zwrócić uwagę na to, z czego są one wyprodukowane. Rekomendujemy te uszyte ze skóry – z reguły kangurzej, koziej bądź bydlęcej, a również te wzmocnione kevlarem oraz innymi materiałami o wysokiej wytrzymałości. Warto również wyposażyć się w przydatne akcesoria do rękawic na motor. Są nimi np. wkładki, które umożliwią wygodną jazdę także w niskich temperaturach.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]