Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/ znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne poznali już prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które zlokalizowane są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Naturalnie wywołują one zachwyt, lecz osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną zasmakować intensywnych emocji płynących z wypraw po nieznanym obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, jeśli można zachwycać się wspaniałymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich też proste szlaki krajobrazowe

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, cechują się sporą ilością baszt skalnych, skalistych grani i turni, które podczas dnia przez padające na nie promienie słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najurodziwszych masywów górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują liczne urwiska, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i niezwykle spadziste stoki, wytyczono w nich również sporo bezpiecznych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby mające już doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz też interesująco zimę

Początkujących entuzjastów trekkingu bez wątpienia urzeknie przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które są wyposażone w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Obeznani z górami i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy z pewnością jej zapamiętają ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również aktywnie zimowe miesiące, przemierzając mało strome obszary na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami Tofanów i szczytami grupy Tre Cime.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]