Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Skieruj się tu po więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa.

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie dużej części globtroterów, którzy kochają ekstremalne eskapady. Niezatartych przeżyć bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią przede wszystkim zanikające już lodowce, niepowtarzalne krajobrazy, a także sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest dla turystów dużym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy również zaopatrzyć się w leki zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed atakiem choroby uchroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty, a także nakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]