Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Wycieczka w Himalaje - tu znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Himalaje wspólnie z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to wiele elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na początku należy zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Problemy sprawia także samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Manaslu lub Annapurny

Z ewidentnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje albo Karakorum rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]