Komfort i wysoka wytrzymałość – cechy bluz sportowych

Tu zamówisz bluzy sportowe.

Kto systematycznie trenuje z pewnością spostrzegł, że jedynie odpowiednia odzież sportowa umożliwia ćwiczenia w zupełnym komforcie. Kompletując strój do ćwiczeń, przede wszystkim tych na świeżym powietrzu, jak jogging, jazda na rowerze bądź piłka nożna, nie zapominajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy sportowe a bluzy lifestyle – największe różnice

Modele bluz z kapturem, zamkiem błyskawicznym oraz bez nich od dziesięcioleci są już stałym elementem codziennej odzieży. Nie dziwią nawet w miejscach pracy, gdzie dotychczas obowiązywały surowe wytyczne odnośnie ubioru. Bluzy traktowane są jako odzież typu casual, dlatego że są komfortowe i nie ograniczają ruchów, a szycie ich z ciepłych tkanin powoduje, że to najlepsze odzienie wierzchnie na wczesną jesień i wiosnę. Bluzy sportowe, chociaż mają bardzo podobny fason, nieco różnią się od bluz casual. Te ostatnie przeważnie wytwarzane są w 100% z bawełny czy też bawełny z kilkuprocentową domieszką m.in. elastyny. Bluzy sportowe natomiast nierzadko produkowane są tylko z poliestru. Jest to niesłychanie mocna tkanina syntetyczna, która nie ulega tak szybko rozciąganiu i rzadziej się rozdziera. Dlatego też jest wybierana do wytwarzania z niej odzieży sportowej, która musi wytrzymać duże przeciążenia działające na nią w trakcie dynamicznego treningu. Poza tym poliester efektywnie odprowadza wilgoć, wobec tego zawodnik nie spędza kilku godzin w wilgotnych od potu ubraniach.

Bluzy sportowe zamawiaj w branżowych sklepach

Wybierajmy głównie ubrania od najlepszych producentów. Bez wątpienia, musimy wobec tego być gotowym na wyższą cenę takiej bluzy, niemniej jednak w zamian mamy wysokiej klasy produkt z dobrych tkanin, który z pewnością nosić dłużej. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma swoje specjalne zastosowanie, nie jest wskazane zastępować jej bardziej zwyczajną odzieżą, na przykład bluzy bramkarskie mają dodatkowe protektory na łokciach, które chronią bramkarza w czasie wykonywania parad, a bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz osłaniający przed podmuchami wiatru. Żeby być pewnym, że kupujemy oryginalną odzież, kupujmy w sklepach firmowych lub prowadzonych przez autoryzowanych dystrybutorów, które oferują obszerny asortyment bluz sportowych dla dzieci, damskich oraz męskich.

Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]