Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Aktualna oferta wypraw górskich

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nic więc dziwnego, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte trudności mogą stać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki podróży

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty większość miłośników gór nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]