Szkoła tenisa dla dzieci

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków - pomoc w zasięgu ręki.

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Warto zastanowić się nad ciekawym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa aktywność fizyczna, jednak do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki potrzebny jest strój do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej wątpliwości. Mamy wybór spośród szerokiej gamy części, co pozwala na dobór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada pewne cechy oraz parametry i to na ich bazie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Nierzadko zdarza się, że dorośli kupują swoim dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni zmieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności oraz potrzeb. Pod okiem doświadczonego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Nasza siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]