Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Kup toczki do jazdy konnej na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami, jak również być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie należy także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]