Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Szukasz szczegółowych informacji o trekkingu? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Wycieczki w góry mogą przybierać wiele postaci. Od powolnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i podziwiania niesamowitych widoków.

Trekkingi – dopasuj stosowny poziom trudności do swoich zdolności

Poziom trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy stopnie trudności wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i co najmniej minimalnej praktyki w górach – np. w Karpatach. Trzeci poziom to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją, znajomością specyfiki wysokich gór i umiejących używać sprzęt, a także nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania podczas wielodniowej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, największym uznaniem szczycą się Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wyprawy w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]