Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Społeczeństwo stopniowo nabiera świadomości, jak istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM2.5, roztocza, sadzę czy mikroorganizmy i wirusy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w domu lub biurze?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczaczy powietrza?

Dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie usuwa także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne i łatwe w obsłudze.