Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Dowiedz się, gdzie kupić podłogi drewniane Baltic Wood, wejdź na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie łatwe i wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Warto pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwa dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z kąta pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem potem możesz mieć problemy z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Podobnie jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian temperatury w pokoju. Musisz zatem zostawić szczeliny przyścienne o szerokości przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]