Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Skieruj się na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, jeżeli nie potrafisz poradzić sobie z wirusem na stronie

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę witryn i sklepów internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, że strony oparte na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony, konieczne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowane strony na WordPress?

Treści na stronieinternetowej zmieniły się bez Twojej ingerencji? Strona wysyła niechcianą pocztę? Na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może nie możesz się zalogować? To jedynie parę z popularnych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach niezbędne jest ekspresowa reakcja w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia strony do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerów warto powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres wiedzy osób, które każdego dnia parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Czyszczenie malware WordPress – wnikliwy przegląd baz danych oraz plików strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują wnikliwe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, minimalizujące niebezpieczeństwo następnych infekcji. Jeżeli długotrwała infekcja była powodem dodania strony do wykazu zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci podejmują również niezbędne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Cykliczne uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie istotne, gdyż usunięcie wszystkich następstw ataku hakerskiego nie jest gwarancją, iż podobny przypadek nie przydarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]