Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Co powinno się wiedzieć o biurze rachunkowym Katowice?

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich szefowie nie zawsze są gotowi starannie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy pewność, iż następstwem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy i czasu – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie ma już potrzeby regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które okaże się najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie kosztami obsługi – podejrzanie niskie koszty usług nierzadko oznaczają ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści posiadają odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]