Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz też mają sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implanty zębowe – jak wygląda leczenie?

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po zabiegu – unikać bardzo ciepłych potraw, alkoholu i palenia papierosów. Ważne będzie również stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują obrzęk i ból.

Implantologia – jak wybrać stomatologa

Implantologia ma duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek i problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym stażem i pozytywnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.