Jak wybrać salę na komunię i inne porady odnośnie jej organizacji

Organizacja komunii - więcej o tej usłudze.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, ponieważ to zazwyczaj pierwsza naprawdę poważna zabawa rodzinna, na której dziecko czuje, że cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. Z tej przyczyny rodzice robią wszystko, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Sala na komunię – zarezerwuj od razu jak zostanie ogłoszony dzień wydarzenia

Jeszcze przed fazą rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy ugoszczą rodzinę w swoim domu czy niezbędne będzie zamówienie lokalu. Goszczenie zaproszonych w mieszkaniu jest na ogół opcją wówczas, jeśli planujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już rzadkie sytuacje. Obiady z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w duże eventy rodzinne, na które zaprasza się nawet do stu gości, wskutek czego przeważnie urządzane są w domach weselnych i restauracjach. Jeśli chcemy zabukować najlepszy lokal, trzeba wyruszyć na poszukiwania sali, jak tylko będzie ogłoszona data sakramentu. W sezonie komunijnym znaczną trudnością może być również znalezienie wolnej firmy cateringowej, zatem warto wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu dań na komunie. Niezbędne jest także to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, by dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był komfortowy i błyskawiczny.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w plenerze?

Rozważ zatrudnienie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Zwyczajem są również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi więc oferować przepiękne, schludne pomieszczenia. Innym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora liczba, warto wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy przyjęcia komunijnego przyniosą prezenty dla dziecka. Rodzice z reguły dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeśli napiszemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, np. cenną biżuterię albo zabawki-pistolety.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]