Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Jeśli interesuje Cię korzystna oferta druku 3D SLS, wejdź na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, jak również przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wydrukowany przy pomocy technologii PolyJet, DMLS, SLA, SLS, i FDM, może zamówić tę usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, jak również możliwość wykorzystania filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, gładkiej powierzchni, bardzo cienkich ścianek oraz detali.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność kształtu oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]