Twój zarost jest przerzedzony? Zdecyduj się na zabieg mikropigmentacji brody

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o pigmentacja brody.

Broda od wieków zestawiana była z męskością, a jej wygląd sporo mówi o jej właścicielu. Hodowanie gęstej brody wróciło do mody po wielu latach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako wzorca estetycznego u mężczyzn. To powoduje, że dla wielu mężczyzn brak brody może stać się przyczyną niebagatelnych kompleksów. Można spróbować je stłumić m.in. za sprawą zabiegu mikropigmentacji zarostu.

Utrata włosów z zarostu – najczęstsze powody

Podobnie jak wszystkie powierzchnie ciała też twarz narażona jest na utratę włosów. Zarost bardzo przerzedzony bądź z widocznymi plackowatymi obszarami bez owłosienia wygląda nieschludnie i może prowadzić do obniżenia pewności siebie. Zazwyczaj rzadka broda to po prostu wynik procesu osłabiania się włosów oraz obniżenia się poziomu testosteronu, co jest naturalnym efektem starzenia się. Ale obniżenie się poziomu hormonów androgennych często występuje niespodziewanie także u młodych panów, co kończy się między innymi utratą zarostu. Gwałtowna utrata włosów to również częstokroć konsekwencja ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieumiejętne użycie kosmetyków bądź akcesoriów. Na kondycję włosów silny wpływ ma odżywianie, dlatego mężczyźni powinni zadbać o dietę obfitą m.in. w cynk, wapń oraz magnez, a także witaminy z grupy B, witaminę E i D. Stres również nie pomaga w wyhodowaniu gęstego zarostu – włoski wypadają same, a nierzadko są spontanicznie wyrywane w nerwowym odruchu.

Pigmentacja zarostu – sposób na bujną brodę

Prostą metodą na ukrycie przed światem problemów z zapuszczeniem brody jest jej całkowite zgolenie. Jednakże nie każdy czuje się komfortowo bez brody bądź chciałby móc ją nosić, bowiem uważa, iż to uszlachetnia rysy twarzy i przydaje im charakteru. Można postawić na przeszczep włosów, jednakże taki zabieg to zwykle koszt sięgający około paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu za pomocą umieszczenia w płytkich warstwach skóry specjalnego barwnika. “Wytatuowane” punkty z pigmentu imitują ledwie co odrośnięte włoski, a odróżnienie elementów dodanych od rzeczywistego zarostu jest możliwe tylko po dotknięciu brody. Pigmentacja brody kamufluje obszary skóry dotknięte łysieniem plackowatym lub całkowitym, pomaga optycznie zagęścić przerzedzone owłosienie, jak również umożliwia retusz linii zarostu. Trzeba jednak mieć świadomość, iż efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się około roku.

Nasza siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]