Typy, objętość i zastosowanie kontenerów na gruz

Mnóstwo odpadów nie może trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu szczególnie o te, które wytwarzamy w toku różnego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery – typy i objętość

Szukając kontenera, warto skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również skute płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.

Kontener – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale również w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera pod wskazany adres. Kontener musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.