Nie wszystkie choroby jamy ustnej można wyleczyć tradycyjnymi technikami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się między innymi w razie uszkodzeń dziąseł, potrzeby umieszczenia sztucznych zębów czy koron, znacznych uszkodzeń uzębienia i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju narośli lub guzów. Jakie metody są zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?
Jak leczy chirurg stomatolog?
Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów czy narośli – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.
Jak znaleźć chirurga stomatologa?
Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych problemów. Warto zatem napisać parę zdań na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest z pewnością to, by stosował on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Dużą wagę ma też atmosfera w gabinecie oraz stosunek stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam o nim komentarze wcześniejszych klientów, które wyszukamy na przykład w sieci lub w gronie przyjaciół.