Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Zleć wywóz starych mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z różnych względów. Na ogół chowamy je na strych, do piwnicy lub do komórki lokatorskiej, by nie zagracały powierzchni domu. Szkopuł jednakże w tym, że po jakimś czasie i w tych pomieszczeniach stają się na tyle ciasne, iż normalne korzystanie z nich bywa męczarnią. Dopiero to skłania wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, żeby pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często planujemy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania i poddasza.

Odbiór starych mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, części stolarki okiennej, połamane meble czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego samochodu. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce z reguły co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na przechowanie odpadów znacznych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć świadczą także profesjonalną asystę przy sprzątaniu komórki, poddasza lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Jeśli stare meble zostaną przewiezione do PSZOK-u albo przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle surowca, z którego zostały wykonane, mogą być znów przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się je wykonuje, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do wyrobu nowych garderób, krzeseł bądź półek.

Nasza siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]